Przedszkole | Liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Nauczanie wczesnoszkolne (klasy 1-30

Nauczanie wczesnoszkolne (klasy 1-3):

Etap edukacji wczesnoszkolnej jest bardzo ważny i niejednokrotnie decydujący o całej nauce w szkole. Dlatego, od pierwszych kroków w szkole, uczniowie otoczeni są szczególna opieką nauczycieli, którzy powoli wprowadzają ich w nieznany dotąd świat. Z wielką uwagą przyglądają się oni uczniom, współpracują z rodzicami, organizują ciekawe zajęcia, indywidualizują proces dydaktyczny.

Zobacz jak zorganizowana jest nauka w naszej szkole [plik PDF]

W klasach 1-3 działania naszych nauczycieli skupiają się na każdym z uczniów. Oprócz intensywnej nauki języka obcego oraz innych przedmiotów obowiązkowych, oferujemy zajęcia rozwijające dzieci. Należą do nich Lego Matematyka, Technika, Gry Logiczne i Szachy. Ponadto dzieci uczą się współpracy w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku, m.in. wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami oraz chętnymi rodzicami są uczestnikami różnorodnych wydarzeń, takich jak: Wieczór Cudów, Andrzejki, Mikołajki, Dzień Rodziny. Biorą także aktywny udział w różnorodnych akcjach dobroczynnych. Najmłodsi przygotowują występy dla starszych i samotnych osób mieszkających w Domu Seniora w Wesołej, wraz ze starszymi kolegami organizują zbiórki datków i potrzebnych rzeczy dla Dzieci z  Domu Dziecka w Wesołej, czy schroniska dla zwierząt w Falenicy. Starsi uczniowie kwestują zaś w ramach WOŚP.

Bardzo ważnym elementem współpracy z rodzicami są organizowane trzy razy w roku szkolnym spotkania indywidualne z wychowawca, oraz wywiadówki trójstronne (od klasy drugiej). Dodatkowo, uczniowie mają zapewnione zajęcia z logopedą i terapeutą pedagogicznym.

11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg