Przedszkole | Liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

klasy 4-8

 

Specyfiką nauczania tych klasach jest rozszerzony program nauczania języka angielskiego, dwujęzyczność, nauczanie drugiego języka obcego. Uczniowie, w ramach zajęć dodatkowych, mogą przygotowywać się do egzaminów Cambridge (PET, KET, FCE). Chętni mogą też brać udział w programie szkolnym Mistrzowie Kodowania. Dodatkowo, we wszystkich klasach jest większa liczba godzin matematyki (pięć tygodniowo). Istnieje też system konsultacji, które prowadzi każdy nauczyciel.

Jak pracujemy w klasach starszych [plik PDF]

Klasy 4-6

Język angielski

- 5 godzin tygodniowo w grupach, w tym 1 godzina ‘speaking’,

Wprowadzenie do dwujęzyczności:

Realizacja przedmiotów w oparciu o programy autorskie (wprowadzanie specjalistycznego słownictwa, eksperymenty naukowe, warsztaty terenowe):Science and Maths Elements”, „History, Art and Culture”

 

Klasy 7-8

W klasach 7-8 oferujemy naszym uczniom program dwujęzyczny lub autorski program przyrodniczy ‘Edu-Science’.

Zobacz ofertę:

OFERTA EDUKACYJNA W KLASACH 7-8 [pdf]

MODUŁ DWUJĘZYCZNY

Język angielski:

- minimum 5 godzin tygodniowo w grupach

- 1 godzina z native speaker

Zajęcia dwujęzyczne z historii i matematyki

MODUŁ PRZYRODNICZY „EDU-SCIENCE”

- minimum 4 godziny tygodniowo w grupach

- zajęcia z języka angielskiego wokół tematyki ‘science’

- 1 godzina realizowana metodą projektu (przedmioty przyrodnicze)

Moduł przyrodniczy ma charakter badawczy. Przy jego realizacji Bułhak współpracuje z uczelniami wyższymi – Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Uczniowie uczestniczą w zajęciach na uczelniach, gdzie pod okiem kadry naukowej przeprowadzają doświadczenia, uczą się je opisywać i wyciągać wnioski. Dodatkowo, w czasie zajęć szkolnych, prowadzą własny projekt badawczy.


 

 poster chemia m

Na tym etapie edukacji, za zgodą rodziców, proponujemy przeprowadzenie diagnozy każdego ucznia pod kątem uzdolnień. Wyniki specjalnych testów psychologicznych omawia z uczniami i rodzicami, a także z nauczycielami, psycholog szkolny.


Na tym etapie edukacji, za zgodą rodziców, proponujemy przeprowadzenie diagnozy każdego ucznia pod kątem uzdolnień. Wyniki specjalnych testów psychologicznych omawia z uczniami i rodzicami, a także z nauczycielami, psycholog szkolny.


11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg