Przedszkole | Liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Spotanie dotyczące dogoterapii (galeria)

19 grudnia naszą szkołę odwiedziły pani Maria Czerwińska – współzałożyciel i prezes Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt „CZE-NE-KA” oraz Elżbieta Piotrowska – wolontariuszka roku.

Pani Piotrowska opowiadała o charcie rosyjskim - Fiodorze, zaś pani Czerwińska o psie rasy alaskan malamute - Ilczim. Prezes fundacji udzielała poza tym wyczerpujących informacji o dogoterapii i psach terapeutach. W czasie spotkania zaznajomiliśmy się z ciekawostkami ze świata psów, m. in. dowiedzieliśmy się, jak działają zmysły naszych pupilów i co dzieje się z naszym organizmem, gdy głaszczemy psa. Już nawet wiemy, z jaką prędkością psy biegają w zaprzęgach (około 60 km/h!).

Pani Maria zachęcała nas do przyłączenia się do obchodów Dnia Dogoterapii 15 czerwca, na przykład poprzez pisanie wierszy i opowiadań o psach, co wydaje nam się dosyć ciekawym pomysłem.

Oczywiście największe emocje podczas spotkania wzbudzały psy– Fiodor i Ilczi - które pojawiły się z panią Czerwińską i Piotrowską. Być może to właśnie ci bohaterowie tego grudniowego spotkania zagoszczą wkrótce na stronicach naszych opowiadań i wierszy.

Anna Plaskowska

 

0001

0002

11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg