Przedszkole | Liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Plenerowa lekcja Języka Angielskiego w klasie 3 pt.: „How can I get to ……………. ?” (galeria)

Czy można zgubić się w obcym mieście? Trzecioklasiści przekonywali mnie że w dobie usługi Street View oraz Google map i pod opieką tej aplikacji będzie ciężko nie odnaleźć swojej lokalizacji oraz nie wiedzieć jak dojść z punktu A do punktu B.

Tak czy inaczej zakładając że nie mamy telefonu pod ręką, musimy sobie jakoś poradzić . Wcielając się w rolę przewodników oraz wyposażeni w mapy, ćwiczyliśmy praktyczne umiejętności orientacji w terenie. Zaznaczaliśmy kolejno punkty, poznawaliśmy i utrwalaliśmy słownictwo związane z drogą, kierunkami, pytaniem o drogę oraz jak ją wskazywać kiedy ktoś się nas o drogę pyta. To również doskonała okazja do przeszkolenia siebie i kolegów z prawidłowego odczytywania mapy. Zajęcia pokazały jak aktywna forma przyswajania wiedzy wpływa bezpośrednio na motywację do powtarzania i zapamiętywania nowych zwrotów ale i jak uczniowie skutecznie potrafią pracować w grupie.

0001

0001

0001

0001

0001

11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg