Przedszkole | Gimnazjum i liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ (galeria)

10 kwietnia klasa 6C zakończyła cykl comiesięcznych spotkań na temat historii kina w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowanego w kinie Muranów.  Było to siódme spotkanie, podczas którego uczniowie obejrzeli zestaw współczesnych filmów krótkometrażowych. Seans poprzedzony był interesującą prelekcją. Tym razem tematem przewodnim były filmowe konwencje.
W ciągu całego cyklu uczniowie zapoznali się z różnymi gatunkami filmów, reprezentującymi europejskie kino dla dzieci i młodzieży, nieobecne w multipleksach, sprzyjające natomiast dyskusjom i przemyśleniom. Największe wrażenie zrobił wzruszający obraz „Wicher” opowiadający o relacji zbuntowanej nastolatki z koniem, oraz zabawna komedia „Zig-Zag Kid”. Tematyka poruszana na ekranie często towarzyszyła klasie 6C na godzinach wychowawczych i lekcjach języka polskiego, a chęć dzielenia się swoją opinią owocowała interesującymi recenzjami. Niektóre z nich można było przeczytać w szkolnej „Bułhazetce”.
0001
0001
0001
0001
0001
 
11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg