Przedszkole | Gimnazjum i liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

„Pinokio” w Teatrze Nowym (galeria)

Dnia 19.10 uczniowie klas 4a i 4 b pod opieką pani Anny Bujniewicz i pani Anny Plaskowskiej odwiedzili Teatr Nowy.

Zapoznaliśmy się z „Pinokiem” w reżyserii Anny Smolar. Spektakl powstał na podstawie tekstu Pommerata, adaptacji klasycznj powieści Carla Collodiego.

Naszą uwagę w trakcie spektaklu przyciągał przede wszystkim Pinokio grany przez dwie aktorki – Dominikę Knapik i Magdalenę Popławską . Pajac z drewna, według interpretacji artystów – rozum – zdobywał coraz więkjszą władzę nad pajacem kierującym się jedynie emocjami, uczuciami, pierwotnymi odruchami. Stopniowo przejął kontrolę nad swoim drugim „ja” i porzucił „kostium” bezwładnej marionety. W zakończeniu można jednak odnieść wrażenie, że nie zrezygnował z energii, która w nim od zawsze tkwiła i z pewnej niezależności, która po dramatycznych przygodach nabiera dla bohatera nowych znaczeń.

Dzieci szczególną uwagę zwróciły na scenografię i muzykę na żywo. Z pewnością niezapomnianych wrażeń dostarczyły momenty, gdy można byłó włączyć się w tok akcji – głównie za sprawą Knota granego przez Magdalenę Cielecką, a nawet poczuć się jak ryba w brzuchu wieloryba.

Nie chcemy jednak zdradzać szczegółów, zapraszamy pozostałe klasy na „Pinokia”oraz na warsztaty po spektaklu, które mogą was nauczyć, jak walczyć – ze sobą, z innymi - oczywiście na słowa.

Anna Plaskowska

0002

0003

0004

 

 

 

 

 

 

 

 

11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg