Przedszkole | Gimnazjum i liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Recenzja "Nina i Paul"

Recenzja przedstawienia teatralnego „Nina i Paul”.

3 października 2016 roku byliśmy na przedstawieniu pod tytułem ,,Nina i Paul’’ w Teatrze Powszechnym. Tę komedię romantyczną napisał Thilo Reffert urodzony w 1970 roku w Magdeburgu. Jest on autorem książek, sztuk teatralnych oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Sztukę wyreżyserował Jerzy Moszkowicz, scenografią zajął się Jakub Psuja, a muzyką Jacek Skowroński. Piękne kostiumy zaprojektowała Angelina Janas-Jankowska. Nad świetnym ruchem scenicznym czuwała Paulina Wycichowska.

Spektakl opowiada o dniu rozdania świadectw, są to ostatnie chwile dzielące Ninę, Paula i pozostałe dzieci od długo wyczekiwanych wakacji. Nauczycielka wykorzystuje czas na zadanie prac domowych, uczniowie natomiast myślą już tylko o zbliżającym się czasie beztroski.

Pierwszy dzień wakacji Nina i Paul spędzają w gospodarstwie rodziców dziewczynki. Między nimi powoli rodzi się pierwsze uczucie, bardzo nieśmiałe, którego nastolatkowie nie są jeszcze do końca świadomi. Dzień spędzony na wspólnym zwiedzaniu gospodarstwa, słuchaniu muzyki, przygoda na wieży wiatraka i pierwszy pocałunek bardzo ich do siebie zbliżają i są zapowiedzią wspólnego spędzenia całych wakacji.

Po letniej przerwie Nina przenosi się do nowej szkoły. Wakacyjne zauroczenie jest jednak na tyle silne, że ma szansę przetrwać i tę zmianę. Sztuka mnie i wielu moim koleżankom oraz kolegom bardzo się podobała, zwłaszcza dzięki świetnie przedstawionej historii. Poza tym znakomita scenografia i ruch sceniczny dodawały smaku spektaklowi. Nie podobała nam się jedynie mała liczba aktorów do obsadzenia licznych ról.

Autor: Julian Kurzajewski kl. 5c

 

20161003 115046

20161003 115220

 

 

 

 

 

 

11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg