Przedszkole | Gimnazjum i liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Dzień telefonów jako dzień inaugurujący ferie

30 styczeń 2019
Odsłony: 261

25 stycznia 2019 r. za sprawą samorządu szkolnego SSP nr 12 zorganizowano pozostałym uczniom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem smartfonów i tabletów.


Na początku odbyła się pogadanka na temat zalet i zagrożeń wykorzystywania telefonów oraz zasad właściwego korzystania z urządzeń mobilnych. Następnie uczniowie zostali podzieleni na osiem drużyn, które mogły odwiedzić dziewięć stanowisk tematycznych. Pierwsza stacja związana była z projektowaniem telefonów. Drugi przystanek dotyczył ciekawostek po angielsku. Trzecia stacja nosiła nazwę „Słowa po angielsku”. Czwarty przystanek –„Ciepło, zimno”. Na piątej stacji otwierała się karta historii na temat powstania telefonów. Na szóstym przystanku można było zagrać w gry popularne i edukacyjne. Siódmy etap zaprowadzał do tropikalnych lasów. Ósmy krok dotyczył zasad funkcjonowania przeglądarki „Google” oraz działalności firmy „Apple”. Końcowa stacja otwierała drzwi do pokoju zagadek.
Na zakończenie odbyło się podsumowanie wydarzenia z użyciem tabletów. Uczniowie rozwiązywali test z wiadomości prezentowanych na poszczególnych stanowiskach. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Marczyk z klasy 6a, któremu gratulujemy wygranej.
Edukacyjna zabawa w takiej konwencji na pewno poszerza horyzonty intelektualne ucznia oraz ma wyraźny charakter wychowawczy. Za inicjatywę serdecznie dziękujemy samorządowi szkolnemu.
Natalia Lewicka-Wilczek,
nauczycielka języka polskiego

0001

0001

0001

0001

0001

0001

0001

0001

0001

 

 

 

 

11Działamy_z.png1logo_LS.pngPenfriends_LandscapeWebBanner2.jpgczytanie.jpgenglishyprepycenter.jpgetwinning1.jpgl22.jpglogo-mistrzowie-kodowania.jpglogo10.jpglogo2.giflogo8.jpgszkoa_odkrywcow_talentow.jpgwarszawa.jpgznaczek_szkoy_z_klas.jpg